Start            O nas           Galeria       Demo mp3       Kontakt


Zabawy weselne

Nasze propozycje zabaw i konkursów weselnych.


Marynarki
Wybieranych jest pięć par. Panowie muszą mieć ze sobą marynarki. Zabawa polega na tym, iż wybrane pary tańczą w rytm muzyki, gdy muzyka przestaje grać, pan zdejmuje z siebie marynarkę, przewraca ją na lewą stronę i zakłada ją ponownie. Partnerka może mu w tym pomagać. Para, która to wykona jako ostatnia, odpada. Konkurs kończy się, kiedy pozostanie tylko jedna para.

Pociag
Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą w „wagoniki” następnie w rytm muzyki „ Jedzie pociąg z daleka”, zaczyna się taniec. Zespół, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji -KanKana, w Polsce - Poloneza, w Rosji - Kazachoka, w Austrii – Walca, w Czechach– Polkę, w Grecji - Zorbę itd.

Świstaki
Uczestnicy dostają kieliszek z bułki tartej, po którego uprzednim opróżnieniu muszą zagwizdać. Pierwszy, któremu ta sztuka sie uda dostaje nagrodę.

Chłopiec czy dziewczynka
W zabawie bierze udział Para Młoda, która siada do siebie plecami na krzesłach, w tym czasie zespół przygrywa krótkie melodie. Na znak orkiestry lub po zakończeniu utworu. Nowożeńcy odwracają się do siebie, jeżeli obydwoje obejrzą się w tą samą stronę, to znaczy, że będzie chłopiec jeżeli w przeciwne to dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy, ile dzieci chce mieć Para Młoda.

Dyscypliny sportowe
Pary losują karteczki, na których są wypisane dyscypliny sportowe :
- łyżwiarstwo figurowe
- jazda konna
- walka karate
- walka sumo
- soki narciarskie
(można jeszcze coś wymyślić) pary mają zadanie zaprezentować te dyscypliny (ubaw po pachy)

Druga twarz
Ta zabawę często łączy się z innymi zabawami tak aby obie osoby w parze miały możliwość się wykazać. Tak więc wybieramy cztery pary. Do zabawy należy przygotować dwie pary pończoch. Panowie siadają na krzesłach, a Panie zakładają Panom pończochy na głowy. Para młoda wystepuje w roli jury i ma za zadanie wybrać najzabawniejszą twarz wesela. Zabawa polega na tym że Panie kolejno zdejmują panom pończoszki z twarzy, ciągnąc za węzełek zawiązany na końcu każdej pończoszki.

Poznajmy się
Zabawa typowo oczepinowa przeznaczona dla Pary Młodej. Po oddaniu welonu i muszki Nowożeńcy mają pokazać czy się dobrze zdążyli poznać w okresie narzeczeństwa. Do konkursu przystępuje Para Młoda i grupa osób płci obojga. Najpierw sadza się w rzędzie kilka Pań z Panną Młodą w środku a Pan Młody z zawiązanymi oczami ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie. Zabawę powtarza się, aż do rozpoznania osoby szukanej. Po odnalezieniu Panny Młodej role się zamieniają Pan Młody siada wśród Panów na krzesełkach, a zadaniem Pani Młodej jest odnalezienie małżonka, rozpoznając go po wymienionej części ciała. Najczęściej w tym przypadku tej części ciała jest nos.

Wózek
W zabawie bierze udział Para Młoda, świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki i siadają sobie pod sceną, Para młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w tej zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą należy uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wózek dla swojego dziecka.

Wałek
W zabawie biorą udział wszyscy chętni goście, stając w kółku na przemian pan, pani, pan, pani.... Celem zabawy jest podawanie sobie wałka od osoby do osoby tak aby nie upadł na podłogę. Wałek trzymany jest najpierw pod brodą, następnie pod pachą i na koniec między kolanami. Do przekazywania wałka nie wolno używać rąk.

Zakręcony
Do tej zabawy niezbędny jest kijek np. od szczotki no i kilku odważnych. Zasady zabawy są bardzo proste: należy wypić kieliszek wódki, przykładając kijek do podłogi obiec go 10 razy dookoła, a następnie szybciutko dobiec do oddalonej na drugim końcu sali Pary Młodej, która trzyma nagrodę.

Zabawa z krzesłami
Zabawa polegająca na tym, że uczestnicy tańczą wokół ustawionych w kręgu krzeseł (miejsc jest zawsze o jedno mniej niż bawiących się) i gdy muzyka przestanie grać, prowadzący zabawę prosi o przyniesienie jakiejś konkretnej rzeczy, z którą należy powrócić i zająć miejsce na wolnym krześle. Oczywiście odpada ta osoba, która przyjdzie (najczęściej przybiegnie) ostatnia i dla której nie ma już miejsca. Rzeczy, z którymi powracają uczestnicy, to najczściej drobne przedmioty (napełniony kieliszek, łyżeczka do herbaty, męski zegarek itp.) i częci garderoby (damski but, krawat, pasek od spodni itp.). Często zdarza się, że widzowie pomagają uczestnikom (np. sami ściągają krawat, marynarki), jednak nie powinno wyglądać to w ten sposób, że "gracz" od razu siada na krześle, a pomocni znajomi donoszą mu fanty.

Balony
Wybieranych jest kilka par którym wręcza się niezbędne przedmioty: balon, pompki do pompowania materacy. Zasada jest prosta, Panowie trzymają wtyki od pompek, na które natknięte są baloniki, pompki leżą na krzesełkach, Panie mają za zadanie jak najszybciej napompowane balony przez siadanie na krześle (pompce) do momentu jego pęknięcia.

Taniec z balonem
Wybieranych jest 5 par. Każda z par otrzymuje napompowany balonik. Zadaniem każdej pary jest zatańczyć w rytm zagranego przez zespół utworu (walc, tango, polka, rock&roll itp) trzymając balon miedzy różnymi częściami ciała. Wygrywa para, której uda się najdłużej utrzymać balonik.

Kwiatek
Prowadzący wręcza pojedyncze kwiaty trzem kobietom. Zespół zaczyna grać, a obdarowane panie szukają sobie partnera do tańca. Udaje się do upatrzonego przez siebie pana i zabierając go do tańca przekazuje kwiatek jego partnerce, która siedzi obok niego. Pani, która teraz jest w posiadaniu kwiatka powtarza czynność i tym sposobem zapełnia się parkiet, a ubywa siedzących gości za stołami. Gdy wszyscy już wirują na parkiecie, odbijanie panów odbywa się wśród tańczących par. W ten sposób każda pani ma okazję by zatańczyć z upatrzonym mężczyzną.

Test zgodności
Młodzi siadają na krzesłach tyłem do siebie. Otrzymują tabliczki z napisem - Młoda: "JA" , "ON" a Mlody: "JA" , "ONA". Wodzirej zadaje pytania typu:
- "kto pierwszy powiedział kocham cię"
- "kto lepiej prowadzi samochód"
- "Kto będzie trzymał kasę"
- "Kto pierwszy wyciąga rękę po kłótni"
- "Kto pierwszy zasypia w łóżku"
- "Kto będzie zmywał po posiłkach"
- "kto będzie rządził w sypialni"
- "kto ma fajniejszych teściów" itp.
Para odpowiada na pytania podnosząc do góry tabliczki, z wskazaniem JA lub ON/ONA

Kuszenie Adama
Do zabawy potrzebne jest kilka par i tyle samo jabłek, oraz kawałek sznurka. Jabłka wiążemy na sznurku za ogonki. Panie trzymają jabłka na sznurkach, a Panowie mają za zadanie zjeść jabłko bez pomocy rąk. Czym dłuższy sznurek i większe jabłko, tym większy problem z jego zjedzeniem.

Ogon
Wybieramy kilka par. Panie stają na jednym końcu sali, panowie w drugim końcu. Do spodni panów ( pasków ) przyczepiamy sznurek z przywiązanym na końcu ciężkim przedmiotem ( np. pusta butelka). Panowie mają za zadanie bez pomocy rąk popychać tym przedmiotem mały kartonik z papieru ( np. paczka papierosów) w stronę swoich Pań. Panie robią bramki stając w rozkroku a Panowie muszą trafić do tej bramki popychany kartonik. Kto zrobi to pierwszy wygrywa.

Telegram z życzeniami dla Pary Młodej
Nie każdy wie, że Pan Młody przed ślubem należał do Klubu Starych Kawalerów. Cały klub przebywa teraz we Włoszech i przesyła telegram z życzeniami. żeby udowodnić, że naprawdę przebywają we Włoszech będziemy czytać w oryginale i tłumaczyć.

Dzień dobry drogi Kamilu - bongiorno Kamillo frajeri
Bardzo nas cieszy - kontato schizofrenio, że się ożeniłeś - liberta kaput
W tym uroczystym dla Ciebie dniu - akademio kabaretto
Życzymy Ci wiele radości i szczęścia - la dyscyplina dyktatore
Pojąłeś piękną żonę - paloma maszkarone
Po weselu rozpoczniesz normalne życie - katorga, galera, patorga
Wasz związek będzie pełen miłości - finito amore...
Potem może przyjdą dzieci - cinquecento bambini, zostaniesz ojcem - padre virgilius
Będziesz się cieszył tą perspektywą - silencio mortale
Dbaj o teściową - arszenikos cyjankare i o teścia - piwencjo kuflozo
a zostaniesz doceniony - vizitato prokuratore
Życzymy Ci - gratulacjone miłej współpracy - non kolaboracjone dużo pieniędzy - forsa finito
Ładnego mieszkania - apartamento sutereno dobrego samochodu - karocze sireno
udanych wakacji co roku - prego ciao Italia bongiorno ogródek, sekator, działka
Tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii - cavalieros sicilianos italianos
Podpisano koledzy z Klubu Starych Kawalerów - kumplos smutatos

P.S. Pozdrowienia dla gości weselnych - bongiorno stonka inwazione

Taniec na gazecie
Para dostaje gazetę i tańczy na niej, po chwili składa się gazetę na pół i znowu na pół. Wygrywa para, która dłużej utrzyma się na jak najmniejszym kawałku gazety

Sztafeta
Do konkursu przystępują dwie drużyny z rodziny Pani Młodej i Pana Młodego. Siadają one w dwóch rzędach ustawionych krzesełek. Każda z osób otrzymuje jakieś zadanie. Aby wygrać, należy wcześniej skończyć sztafetę. Przykład, kolejne osoby otrzymują: kieliszek wódki, kotlet schabowy, kawałek ciasta, mandarynkę i balona. Na start pierwsza osoba wypija zawartość kieliszka i klepie sąsiada z przodu, ten zjada kotleta i klepie następnego, ten zjada kawałek ciasta i klepie następnego, ten obiera i zjada mandarynkę i klepie następnego, ten dmucha balona aż do pęknięcia. Ta rodzina która wcześniej skończy wygrywa.

Kareta
Zabawa w karetę - organizowana jest zazwyczaj w trakcie oczepin - do zabawy weselne potrzeba 9 osób, które reprezentują: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnicę, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda). Ta zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za niezareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiednio dobranym opowiadaniu zabawa potrafi rozweselić do łez zebranych gości.

Copyright ©   Abrakadabra 2008